środa, 11 sierpnia 2010

Radomianie

Ostatnio mając trochę więcej czasu na przejrzenie internetu moją uwagę zwrócił jeden wpis. Otóż na oficjalnym profilu miasta na Facebook'u zamieszczony został album ze zdjęciami. Tak, zdjęciami rowerzystów. Pomyślałem - warto zajrzeć - może mi coś wpadnie w oko ciekawego ;)


fot. M. Strudziński

Zachęcająco brzmiał również sam wpis: "W te wakacje rowery w Radomiu zdecydowanie rządzą :) Mamy na to dowody, niedługo będzie u nas jak w Holandii :). Sami zobaczcie."
I rzeczywiście, po przejrzeniu zdjęć odniosłem wrażenie, że nas rowerzystów jest coraz więcej :)


fot. M. Strudziński

Pozytywnie nastraja również fakt, że wszystkie tam zamieszczone zdjęcia zostały zrobione w ciągu kilku godzin jednego dnia! Nawet jak widać repertuar filmowy jest w 'klimacie'.


fot. M. Strudziński

Smaczku dodaje szykowna rowerzystka ;) Trzeba pamiętać, że w młodych ludziach jest nasza przyszłość :) Powyższa fotka przypomina mi bardzo codzienność z krajów rowerowych i utrzymuje w przekonaniu, że idziemy (jedziemy) dobrą drogą.

PS. Warto zaznaczyć, że Urząd Miasta Radom coraz częściej stara się promować rower - dziękujemy! :)

2 komentarze:

  1. To macie dobrze, że miasto stara się promowa c rowery. My w Poznaniu mamy takiego prezydenta, który nie rozumie współczesności i planuje miasto pod samochody.

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety tak samo jest Warszawie, priorytetem jak zawsze są samochody, czasem przy okazji remontu jezdni remontuje się chodnik (który potem służy jako parking) a nowa ścieżka rowerowa to rzadkość a jeśli już to z kostki.... każdy rowerzysta wie jak kolosalną przewagę ma asfalt nad kostką i jak lekko się jedzie po dobrej gładkiej nawierzchni... jednak mimo że generalnie drogowcy i władze mają rowerzystów w poważaniu jest nas z roku na rok więcej na drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych!!!! :))))

    OdpowiedzUsuń