niedziela, 25 lipca 2010

Sukienki i spódnice

Bardzo szykowna rowerzystka spotkana pośród drzew na placu Jagiellońskim:

Tradycyjny miejski rower z wygodnym szerokim przekrokiem. Ważny również jest kosz na zakupy znajdujący się na bagażniku. Ale najważniejsze! Proszę zwrócić uwagę na obuwie :) Tak, buty na obcasie :)

Nieco dalej bo wzdłuż parku Kościuszki przemierza miasto kolejna rowerzystka. Ubrana w barwną i zwiewną letnią sukienkę. Całość uzupełniają sakwy w białe groszki oraz stylowy rower holenderski :-)

6 komentarzy:

 1. Pięknie! Radom zaczyna przypominać miasta holenderskie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi sie,że sakwy jak i kosz z tyłu są wygodniejsze od tych z przodu. Zwłaszcza takie, które mają oczepiany pasek i można je zabrać ze sobą. Ale zwykły kosz też. Ostatnio widziałam babkę(oczywiście nie zdążyłam sfocić) mającą zwykły, najzwyklejszy kosz z klapką na tylmym bagażniku przyczepiony zwykłą taśmą z hakami. Chociaż ja i tak wolę moją nową sakiewkolodówkę za 20zł z LeClerca bardziej odporna na wodę :)

  Brakuje mi w Polsze sklepów z gadżetami rowerowymi. W internecie masa drożyzny, a przecież sam wiklinowy kosz czy zwykła sakwa na tył nie muszą być drogie. Tylko trzeba zwiedzić pół miasta by je dostać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy chęci kontroli nad kudłatym pasażerem z adhd kosz na przód (za jakieś 30 zł bo ostatnia sztuka) wygrywa :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. No chyba, że tak ;)

  Jednak zgadzam się co do słabej dostępności takich z pozoru zwykłych gadżetów jak sakwy czy kosze. Główny nacisk sklepy rowerowe obecnie kładą na rowerach górskich - nie zauważając potrzeby wprowadzenia do swojej oferty rowerów miejskich.

  Co prawda w internecie można znaleźć ich sporo ale za wyższą cenę jeśli doliczy się koszty wysyłki itp.

  Od jakiegoś czasu chcę zakupić niedrogi rower holenderski lecz nigdzie w pobliżu nie mogę takiego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będzie lepiej. Widać, że rowery ewoluują to i popyt na akcesoria będzie a dalej to już ekonomia zadziała... Po holendra proponuję zajrzeć na allegro mimo minusów takich zakupów. Jest tego jak psów :-).

  OdpowiedzUsuń
 6. w kiecce się naprawdę fajnie jezdzi rowerkiem typu holenderskiego :)

  OdpowiedzUsuń